Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri

Bazen evden uzakta olduğunuzda, bazı rahatsız edici küçük şüpheler zihninizi kalabalıklaştırmaya başlayabilir. Kahve makinesini mi bıraktım? Güvenlik alarmını doğru ayarladınız mı? Çocuklar ödevlerinde çalışıyorlar mı, televizyon mu izliyorlar? İyi haber şu ki, tüm bu endişeleri akıllı bir ev sistemi ile susturabilirsiniz. Bu sayfada, neden daha rahat ve konforlu bir aile hayatı için akıllı ev sistemi yapmanız gerektiğini ve akıllı ev otomasyon sistemini nasıl kurabileceğinizi anlayacaksınız.

Akıllı ev sistemi tanımını açıklamadan önce, “Nesnelerin İnterneti” teriminin belirtilmesi gerekir. Tanımlanabilir tüm nesnelerin ve ürünlerin bazı dijital ağlar üzerinden birbirine bağlı olduğunu ifade eder. Akıllı ev teknolojisi, ev otomasyonu ile ilgilidir, yani iOS veya Android cihazlarınızla ev uygulamalarını uzaktan kullanma veya kontrol etme.

Örneğin, evinizde elektrik kullanan herhangi bir cihaz veya cihaz ev ağınıza yerleştirilebilir ve bir komut verildiğinde ev tepki verir. İsterseniz bu komutu, uzaktan kumanda ile, tablet cihazlar veya akıllı telefonlar kullanarak söyleyin, ev tepki verir. Uygulamaların çoğu, ev güvenliği, aydınlatma, termostat düzenleme ve ev sinema sistemi ve eğlence ile ilgilidir.