Fiber Optik Sistemler

Fiber Optik Sistemler

Fiber optik internet, ışıkla kolayca iletişim kurar - elektrik sinyalleri, silika camdan veya plastikten yapılan özel fiber optik kablolar aracılığıyla ışık geçişi bilgisinin darbelerine dönüştürülür. Pratik açıdan, bu, neredeyse her mesafeden en fazla bant genişliği olan uygulamalar için bile hızlı internet hızı anlamına gelir.

Fiber optik internet sağlayıcılarının avantajları, özellikle geleneksel elektrikli, bakır kablolu internet tedarikçilerine kıyasla çoktur. Fiber optik internet hizmetleri birçok nedenden ötürü üstündür:

Fiber Optik İnternet Sağlayıcıları - Görev
Son derece düşük veri kaybı / bozulması
Toprak akımlarına bağışıklık, parazitik güç kaynakları ve elektromanyetik girişim
Doğal olarak yüksek veri aktarım kapasitesi
Faydalı ve elektrik hatlarına sahip neredeyse hiçbir çapraz konuşma yok
Sinyali bozmadan çok güvenli ve dokunması zor
Geleneksel bakır kablolara göre fiziksel olarak daha hafif ve korozyona daha dayanıklıdır.

Bazıları, mevcut internetlerinin işletme ihtiyaçları için yeterli olduğunu iddia ederek fiber optik süper hızların gerekliliğini zorlayabilir. Bununla birlikte, bu tür bir akıl yürütme yaklaşmakta olup, teknolojik değişimleri ve eğilimleri daha büyük ve uzun vadeli bir ölçekte beklememektedir; yeni uygulamalar ve bilgi işlem kullanımları, tersine bir eğilim belirtisi olmadan, giderek daha fazla mevcut veri kapasitesini tüketiyor. Örneğin, yüksek çözünürlüklü 4K video, video teknolojilerinde daha fazla bant genişliğine ihtiyaç duyan “bir sonraki büyük şey” olarak ayarlanmıştır. Benzer şekilde, cihazlar arasındaki bağlantının arttırılması, elbette, fiber optik internet sağlayıcıları hariç, ISS'lere daha fazla talep getirir.