Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri

Günümüzde suç hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu sorundan kurtulmanın bir yolu, İşyerinizi ve evinize CCTV kamera sistemi kurmaktır. Piyasada çok sayıda kamera sistemi bulunmaktadır. Her kamera sistemi özel özelliklere sahiptir ve gereksinimlerinize uyan farklı işlevlere sahiptir. Kamera sistemi ihtiyacı, ticari olarak istediğiniz ya da eviniz için güvenliğe ihtiyaç duyduğunuz iş biçimine bağlıdır. Kameraları olan tek bir güvenlik sistemi tüm ihtiyaçlarınızı yerine getire bilir. CCTV kamera sistemleri sayesinde devam eden süreci görebilir ve kontrol edebiliriz, ayrıca önceki kaydı da görebiliriz.

Kamera sistemi diğer tüm güvenlik sistemlerinden ayıran özel ve farklı işlevlere sahiptir. Kameralar yalnızca kayıt, ses kayıt, gizli kameralar vb. gibi çeşitli seçeneklerden oluşmaktadır. Güvenlik kamerası seçmek, başlangıçta oldukça basit bir işlem gibi görünebilir, ancak mevcut tüm farklı seçeneklerle, biraz zor olabilir. Video, kablosuz ve akıllı teknolojideki gelişmeler sayesinde, her biri avantaj ve dezavantajları olan birçok gözetleme kamerası türü vardır. Öncelikle kameralarla ilgili bazı temel bilgileri ve güvenlik gereksinimlerinize nasıl uyduklarını anlamamız gerekir.

Başlıca güvenlik kameraları Bullet, Dome, iç mekan, dış mekan, kablolu, kablosuz, kablosuz ve akıllı kameralardır. Bullet ve Dome kameraları, şekline göre adlandırılmıştır ve en sık kullanılan CCTV kamera türlerinden ikisidir. Birçok kamera hem iç hem de dış mekanlar da kullanılabilir; ancak, dış mekan kameralarında aramak istediğiniz bazı özellikler vardır.

Bullet Kameralar Bullet kameraları, uzun silindirik biçimleri için adlandırılmıştır. Belirgin görünüm, davetsiz misafirlere gözle görülür bir caydırıcılık sağlaması bakımından oldukça kabul edilebilir - güvenlik kameralarının görünür olması durumunda hırsızların farklı bir hedef konum seçmesi daha muhtemeldir. Ancak, daha kolay fark edilebildiklerinden, dome kameralardan ziyade vandal daha yatkındırlar. Silindirik şekil ayrıca belirli giriş veya çıkış noktaları gibi sabit bir görünüme odaklanmanıza izin verir. Ancak, yalnızca bir sabit görüşünüz olduğundan, birden fazla kamera gerekebilir.

Bullet kameraları, içeride ve dışarıda bir duvara veya tavana kolayca monte edilir. Bir mermi kameranın ucunda hava şartlarına karşı koruma sağlayan ve parlamayı azaltan küçük bir dudak veya kapak bulunur, bu da dış mekan kullanımı için idealdir.

Dome Kameralar Bullet kameralar gibi, dome kameralar da benzersiz bir şekle sahiptir; ancak, bullet kameralarından daha gizli. Genellikle tavan kameraları olarak anılır, dome kameralar genellikle iç mekanlarda kullanılır, ancak dış mekanlarda da kullanılabilir.

Dome kameralar, bullet kameralarla aynı özelliklerin çoğunu içerir, ancak farklı avantajlar sağlar. Özellikle, dome kameralar daha geniş bir görüş açısına sahip olma eğilimindedir. Buna ek olarak, dome kameralar, bullet kameralarına kıyasla kurcalama ve vandal karşı daha dayanıklıdır. Bullet kameralarda olduğu gibi, dome kameralar iç ve dış mekanlara kolayca monte edilir ve duvara veya tavana monte edilebilir.

Hem bullet hem de dome şeklindeki kameralar, gece görüş, ısı ve hareket algılama teknolojisine sahip olabilir, ikisi de modern güvenlik kameralarının sahip olması gereken özelliklere sahip. Ek olarak, bir DVR veya NVR kaydediciye bağlanabilirler.

Kablolu, Kablosuz ve Kablolu Güvenlik Kameraları Kablosuz ve kablosuz güvenlik kameraları arasında belirgin farklılıklar vardır.

Kablolu güvenlik kameraları en geleneksel güvenlik kamerası türüdür. Kablolu kameralar, yönlendiricinize ve internete bağlanan bir kayıt cihazına doğrudan bağlanır (kablolu). Kablolu güvenlik kamerasına bağlı olarak, ayrı bir güç kablosu da gerektirebilir. Güvenlik görüntülerini saklamak ve görüntülemek için kablolu kameraların bir DVR veya NVR kaydediciye bağlı olması gerekir.

Kablosuz IP kameralar olarak da bilinen kablosuz kameralar, kablosuz ağ üzerinden veri toplar ve yayınlar. Yaygın bir yanılgı, kablosuz bağlantının kablosuz olduğu anlamına da geliyor. Kablosuz güvenlik kameraları hala güç kablosu gerektiriyor.

Kablosuz kameralar,% 100 kablolu ücretsiz pille çalışan güvenlik kameralarıdır. Kablosuz güvenlik kameraları kurulumu en kolay olanıdır ve güvenlik görüntüleri bulutta saklanır. Pille çalışan kameralar olarak, pillerin şarj edilmesi gerekir.

İndoor /outdoor kameralar Hem içeride hem de dışarıda çok sayıda güvenlik kamerası kullanılabilmesine rağmen, kameralarınızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli unsur vardır. Genellikle, iç ve dış güvenlik kameraları, kızılötesi gece görüşü ve uzaktan izleme gibi aynı özelliklerin çoğuna sahiptir. Ana farklar dayanıklılıkta yatmaktadır.

Dış mekan güvenlik kameraları su geçirmez değilse hava koşullarına dayanıklı olmalıdır. En dayanıklı ve aslında hava koşullarına dayanıklı olmalarını sağlamak için IP66 veya IP67 hava koşullarına dayanıklılık derecesine sahip güvenlik kameraları seçmenizi öneririz. Bullet kameralar, muhafaza sayesinde parlamayı en aza indiren ideal bir dış mekan kamerasıdır. Ek olarak, kızılötesi algılamaya karşı hareket algılamalı dış mekan kameraları daha iyi bir seçimdir. Günümüzde çoğu güvenlik kamerası kızılötesi ısı teknolojisini kullanmaktadır; bu, yalnızca ısı algıladıkları zaman (otomobillerden veya insanlardan) tetiklendikleri anlamına gelir. IR algılama, alarmların daha az sıklıkta ve daha doğru olacağı anlamına gelir.

Farklı güvenlik kamerası türlerine ek olarak, kullanıcılar gece görüşü ve çözünürlük gibi çeşitli özellikleri de seçebilirler. Güvenlik kameraları 1080p Full HD ile 4K Ultra HD arasında çözünürlüğe sahiptir. Çözünürlükler arasındaki temel fark, görüntü kalitesi ve yakınlaştırma yeteneğidir.

Akıllı, Ses Entegre Kameralar Piyasadaki en yeni güvenlik kameraları, eksiksiz bir akıllı ev için en popüler ses yardımcılarıyla bütünleşiyor. Kablosuz güvenlik sisteminizi sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde kontrol etmek ve izlemek için sesli komutlar kullanılabilir. Mevcut akıllı ev cihazlarına tam olarak entegre olarak, ses kontrollü ev güvenliği, kullanıcı için daha fazla esneklik, kullanım kolaylığı ve kapsamlı bir kapsama alanı sunar.