Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka Tanıma Sistemleri

Bir kapalı garaj, güvenli otopark, özel topluluk, yüksek riskli alan veya devlet kurumuna erişim izni verilmesi veya reddedilmesi, genellikle araç sürücüsünün bir kısmı için bir işlem yapılmasını gerektirir. Geçiş kontrol donanımı, kameralar ve yazılımın bir kombinasyonu, otomatik olarak ve bir bekçi ya da görevli gerekmeksizin otomatik olarak kapıya yaklaşan aracın plakasına dayalı herhangi bir geçitli alana erişim sağlayacak bir çözüm sağlar.

Küçük otoparklardan ve büyük garajlardan, havaalanı personelinin veya bakım araçlarının girişi gibi yüksek güvenlikli riskli ortamlarda yetkili araç girişine kadar hemen hemen her uygulamaya uyarlanabilir.

Genel olarak, bir plaka tanıma sistemi, bir görüntüyü yakalayabilen, görüntü içinde bir sayı plakası konumunu arayabilen ve daha sonra optik karakter okuması (OCR) ile ilgili sembollerden ayırmayı başarabilen bir "çerçeve yakalama aletinden" oluşur. Görüntü piksellerini görsel olarak okunabilen sayılara çeviren araçlar.

Yeni APNR teknolojisi, karşılaştığı hatalar arasında, kameranın kötü odaklanmasından dolayı veya bir arabanın hareketinin yanı sıra kameranın kötü çekim açısı nedeniyle keskin açılı görüntüler nedeniyle bir plakanın içindeki sembollerin belirsiz görsel sınırlarıdır. ve düşük kontrast. Plakalar, bir araç farının parlak ışıklarından veya yansıtılan güneş ışığından dolayı net görünmeyebilir ve ayrıca diğer bazı faktörler de görüntü netliğini etkileyebilir