Yangın İhbar Sistemleri

Yangın İhbar Sistemleri

Günlük hayat da, hangi tehlikelerle karşı karşıya kalacağımızı bilmenin bir yolu yoktur. Kaza ya da kasıtlı olsun, yangınlar büyük miktarda parasal hasara neden olur ve bölgedekilere tehdit oluşturur. Yapınızda bir yangın alarm sistemi kullanmak, binadaki ve etrafındaki herhangi birisinin acil yardım çağrısı yapmasını bildirerek, yapının daha fazla yanmasını önleme ve güvenliğini sağlamadan önce vaktinden ayrılmalarını sağlayarak genel etkiyi en aza indirmeye yardımcı olur.

Ticari alanınızda bir yangın alarm sistemi olması, kendinizi ve etrafınızdakileri her zaman güvende tutmak güvende kalmak için tahliye edilmeleri gerektiği zaman konusunda uyarmaya yardımcı olmak için zorunludur.

Yangın alarm sistemlerinde Yangın alarm kontrol panelleri, Duman dedektörleri, Isı dedektörleri, Isı-duman dedektörler, Beam dedektörleri, Kablosuz vericiler Çekme istasyonları Uzak bölge göstergeleri Uyarı kornası, Ziller, Alarmlar ve Flaş ışıkları içermektedir.

Yangın alarm sistemlerinde farklı seçenekler vardır. Modellerin her biri, belirli kapsama alanlarını idare etmek için farklı programlama seçenekleri sunar. Bu belirli noktaları kontrol etmek için, her bir sistemin kontrol panelleri bölgenizi kişiselleştirmek için değişir ve genellikle acil durum düğmelerini içerir. Kontrol sistemleri, seçenekleri ayırt etmenize yardımcı olacak başka bir seçenek sunan birkaç farklı ekran türüne sahiptir.